неділя, 21 серпня 2016 р.

Надано методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у ЗНЗ

Міністерство освіти і науки України листом від 17.08.2016 № 1/9-437 надіслало для практичного використання методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році.

Методичних рекомендаціях розглянуто особливості викладання навчальних предметів у початковій та основній і старшій школах. Зокрема, у початковій школі приділено увагу питанням вивчення іноземних мов та оцінювання навчальних досягнень учнів, а також розглянуто основні зміни у навчальних програмах. Для основної та старшої шкіл визначено переліки програм для вивчення навчальних предметів, розглянуто основні нововведення та зміни до них. Ознайомитися з методичними рекомендаціями можна за посиланням http://www.pedrada.com.ua/news/3902-qqn-16-m8-19-08-2016-nadano-metodichn-rekomendats-shchodo-vikladannya-navchalnih-predmetv-u-znz

Серпнева нарада. Про навчальний рік і нову українську школу

Під час педагогічної конференції «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік», що відбулась у Будинку уряду, презентували проект Концепції нової української школи.
На порядку денному були поточні питання функціонування галузі освіти, а також презентація оновлених програм початкової школи. У режимі відеоконференції до обговорення долучились освітяни з регіонів.

неділя, 7 серпня 2016 р.

ЗНО будуть здавати у 9 класі

Міністерство освіти і науки має намір ініціювати проведення зовнішнього незалежного тестування для всіх учнів при переході в старші класи. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

пʼятниця, 5 серпня 2016 р.

Нові програми початкової школи: менше теорії, більше музики, творчості та фізичної активності

18 липня в МОН відбулася нарада щодо оновлення навчальних програм початкової школи. За участі заступника міністра освіти Павла Хобзея обговорювали предмети художньо-естетичного циклу (музичне та образотворче мистецтво, фізична культура, трудове навчання). Читати далі за посиланням http://www.schoollife.org.ua/novi-programy-pochatkovoyi-shkoly-menshe-teoriyi-bilshe-muzyky-tvorchosti-ta-fizychnoyi-aktyvnosti/

середа, 3 серпня 2016 р.

Яким повинен бути конспект уроку (методичні рекомендації)

Початок конспекту оформляється за загальною схемою. Спочатку зазначаються:
тема, мета заняття, його тип, методи і прийоми проведення, засоби наочності й технічні засоби навчання, використана в процесі підготовки до заняття література.
Дидактична мета визначається, виходячи зі змісту матеріалу програми, вона вказує на результат, який передбачається досягнути.
Доцільно виділити навчальні завдання, які визначають формування умінь і навичок: виконувати конкретну операцію, дію; відрізняти правильнее виконання дії, якою необхідно оволодіти, від неправильного; визначати, пояснювати, обґрунтовувати характерні ознаки, принципи правильного виконання дії.